Yazı Detayı
13 Şubat 2016 - Cumartesi 11:32 Bu yazı 1439 kez okundu
 
İNSANLIĞIN BİTTİĞİ YERDEYİZ
Nizamettin Şereflier
nizamettinsereflier@gmail.com
 
 

Son yıllarda yaşadıklarımıza baktıkça Allah’ın gazabını üzerimize çekmek için insanlık olarak her türlü melaneti yapmakta; dünya ve ahret saadetimizi berbat etmekteyiz. İnsanlık artık öyle bir dünyaya dalmış ki, en yakın arkadaşını, dostunu, küçücük bir dünya menfaatine satar hale gelmiştir.

Özellikle Müslüman toplumları dünyanın zevk-ü sefasına dalıp gittikçe Allah’ı unutup, mala tapar hale gelmişlerdir. Varsa yoksa mal biriktirme hırsıyla şeytan ve nefislerine uyup, insanlıklarını kaybetmişlerdir.

Osmanlı, ne zaman atası Fatih, Yavuz gibi yaşamaktan vazgeçip batılılar gibi yaşamaya karar verdiğinde; o gün hem dinini, hem de devletini kaybetmiştir. Tabii bu tükeniş akşamdan sabaha olmamış ama neticesinde Osmanlı yıkılmış; Osmanlı tebaası Filistinlisi, Iraklısı Yemenlisi, Suriyelisi ortada kala kalmışlardır.

Osmanlı imparatorluğu dağıldıktan sonra emperyalist batılı devletlerin Osmanlı bakiyesi topraklarda kurdukları müstemleke devletlerde Osmanlı dönemindeki huzuru bir daha asla sağlanamamıştır. Üstüne üstlük 1947 yılında Birleşmiş Milletlerin Filistin topraklarında kurdurduğu İsrail devleti, İslam’ın kalbine bir hançer gibi saplanmıştır. Son elli, altmış yıldır Filistin topraklarında kan ve gözyaşından başka bir şey akmamıştır.

İsrail devleti tarafından Filistin halkına uygulanan sistemli soykırıma dünya ses bile çıkarmazken; Ne yazık ki, İsrail devleti aleyhine Birleşmiş Milletlerde bir tane kınama kararı alınamamıştır.

Bir tek Türkiye İsrail devletinin karşısına dikilmiş Filistin Halkının haklarını hem Dünya hem de Birleşmiş Milletler nezdinde savunur hale gelmiştir. Daha düne kadar stratejik dostumuz olan İsrail’le böyle bir kavganın içine girmek ne mümkün?

Önce Irak, şimdi Suriye halkları perişan edilmiş, son beş yıldır süren iç savaş neticesinde Suriye halkının büyük bir çoğunluğu mülteci konumuna getirilmişlerdir. Türkiye içinde iki buçuk milyona yakın Suriyeli barınmakta, bunların büyük bir çoğunluğu da insan simsarları tarafında Avrupa yollarında telef edilmektedirler.

Gün geçmesin ki, Egede bir bot batmasın elli, yüz mülteci boğulmasın. Artık dünya olarak bu haberleri kanıksadık, sıradan bir haber gibi bakmaya başladık. Yazık çok, yazık ama artık insanlığın bittiği, menfaatin başladığı yerdeyiz. Artık dünya menfaati Egede boğulan Aylan bebeklerden daha önemli hale gelmiştir!

Daha da beteri birçok Avrupalı ülke, mültecilerin ellerindeki kollarındaki kıymetli neleri varsa alıp, onları hayvanlar gibi gemilere doldurarak Türkiye’ye geri gönderelim demeye başlamışlardır.

Aman Allah’ım ne vahşet! Bu insanların ne ülkelerinde, ne de Dünya’nın başka bir yerinde hayat umudu kalmamıştır. Ya kamplarda, ya yollar da, ya da büyük umutlarla gittikleri Avrupa ülkelerinde telef olup gideceklerdir.

Avrupa’nın, Amerika’nın, Rusya’nın hatta Şii İran’ın Suriye ve Irak halkları zerre kadar umurlarında bile değildir, Aç gözlülükleri o kadar gözlerini karartmıştır ki, Suriye’de, Irak’ta milyonlarca insan ölse, aç kalsa, hatta tümden yok olsa, ne gam! Yeter ki bölgenin doğal kaynakları ülkelerine aksın!

Görünen o ki, zor da olsa bu insanlara gerçek anlamda sahip çıkanı bir tek Türkiye kalmıştır. Hiçbir menfaat beklemeden, hiçbir çıkar gözetmeden Osmanlı bakiyesi bu halklara geçmişten gelen kardeşlik, akrabalık, komşuluk hukukunu ve hakkını gözeterek el uzatmıştır.

10 milyar dolara yakın bir parayı mülteciler için ülkemiz bu güne kadar harcamıştır ama gelen sayının gün geçtikçe artmasından dolayı ülkemizde tıkanmaya başlamıştır. Üç milyar avroluk Avrupa yardımının gelecek olması bakalım ne kadar merhem olacaktır bilinmez ama bir nebze de olsa elimizi rahatlatacaktır.

Ey Dünya! Bölgemizdeki bu yangına gözünü kapatırsanız korkarım ki bu hepimizin sonu olacaktır. Yine korkarım ki, bu hal böyle devam ederse; Mülteci sorunu, 3. Dünya savaşından da beter bütün dünyayı yakıp, yıkıp, kavuracaktır.

Bu saatten sonra Ortadoğu’da savaşları daha da körüklemek, başka cepheler açmaya çalışmak, özelliklede bölgenin savaşını PKK üzerinden Türkiye’ye taşımak, ne Amerika’nın ne de Avrupa’nın hayrına değildir. Çünkü bir tek sağlam ve sığınılacak kale Türkiye kalmıştır. Eğer Onu da bu ateşin içine atarsanız, bu insanların sığınacağı hiçbir yer kalmayacaktır.

Ey zavallı Avrupa! Türkiye’nin iki buçuk milyonluk sığınmacıya ev sahipliği yaptığını düşünerek hesabınızı ona göre yapın! Bu insanların hep birlikte Avrupa yollarına düştüğünü, kapılarınıza dayandığını şöyle bir hayal edin, böyle bir durum karşısında ne yapacaksınız; yoksa hepsini sınır kapılarında öldürecek misiniz?

Korkarım ki, böyle bir durum karşısında Avrupa’nın hiçbir şehrinde kendinizi güvende hissedemeyeceksiniz. Gelin bu yangına körükle gitmeyin; Gizliden gizliye DEAŞ’ı, Esed’i, PYD’i hatta PKK’yı desteklemeyin. Teröristin, terör örgütünün iyisi de, kötüsü de olmaz; Terörist teröristtir, terör örgütü terör örgütüdür. Kötüden iyi çıkarmaya çalışmayın.

Bilmem farkında mısınız ama Türkiye olmadan bu sorunun üstesinden gelemezsiniz. Ülkemizle anlaşmak ve onunla beraber hareket etmekten de başka şansınız yok gibi görünüyor!

Hayır, biz bildiğimizi okuruz, Türkiye ile de anlaşmayız hatta Türkiye’yi de yangın yerine çeviririz derseniz tabii ki sizin bileceğiz bir şey!  O zaman şehirlerinizin huzurunu kaçıracak büyük göç dalgasına hazırlıklı olun derim efendim, bizden hatırlatması kalın sağlıcakla!

Nizamettin Şereflier

 
 
 
Etiketler: yazi
Yorumlar
Diğer Yazılar
15 Temmuzun Ardından
YANILIYORSUNUZ
İSTİKRARI SEÇTİK
BU ÖLÜMLER NİYE
TÜRKİYE’NİN SEÇİMİ
HESAP VEREMEZSİNİZ!
CHP KURULTAYLARI
ÇOK YAŞA MUTLAK BARIŞ
GAZZE AĞLIYOR
FAİZ LOBİSİ
MADEN ŞEHİTLERİMİZ
TAYYİP ERDOĞAN CUMHURBAŞKANI OLAMAZ
KİM KAZANDI, KİM KAYBETTİ?
BÜYÜK ANKARA MİTİNGİNİN ARDINDAN
KEÇİÖREN’DE KİM KAZANACAK
VESAYETLER DEMOKRASİSİ
DERSHANELER OKULLARA DÖNÜŞÜRKEN
28 ŞUBAT PARANOYASI
ERGENEKON DAVASI VE KAYBOLAN İMTİYAZLAR
GEZİ’DEN MISIR’A
AMAÇ ÜÇ AĞAÇ MIYDI?
RESMİ DOĞRU OKUMAK
GEZİ PARKI AVM’ Mİ OLUYOR?
REYHANLI TUZAĞI!
VATANDAŞIN HALİNİ HİÇ SORAN VAR MI ACABA?
BUNLARIN HEPSİ YALANMIŞ!
KİM ÇÖZECEK O ZAMAN?
İSRAİL DİZ Mİ ÇÖKTÜ?
ZENGİN DAHA ZENGİN, FAKİR DAHA FAKİR!
ADA’NIN YOLLARI TAŞLI
NE PAHASINA OLURSA OLSUN?
ÜÇ MÜ BEŞ Mİ?
OSLO SÜRECİ VE PKK
2012 DÜNYA VE BİZİM İÇİN BİR MİLAT MIYDI?
KOLAY OLANI SEÇMEK
ŞEYTANIN AVUKATLARI KAYBEDERKEN
DOKUNULMAZLIK ZIRHI
5 BİN HAS PARTİLİ AK PARTİYE KATILDI
24 KASIMLARDA HATIRLANAN ÖĞRETMENLERİMİZ
AK PARTİ VE İDAM TARTIŞMALARI
BDP VE AÇLIK GREVLERİ
CHP NEREYE KOŞUYOR?
DIŞ POLİTİKAMIZ
NUMAN BEY VE EKONOMİ
SURİYE BATAKLIĞI
AK PARTİ KONGRESİNİN ARDINDAN
NUMAN BEY AK PARTİYE NE KATACAK?
SİYASİ GÜNDEMİMİZ
SORUYORUM?
TERÖRLE YAŞAMAK
ÇEMBER DARALIRKEN
İKİ PARTİ BİRLEŞİRKEN
28 ŞUBAT NİÇİN YAPILDI?
12 EYLÜLLE HESAPLAŞMAK
YENİ EĞİTİM SİSTEMİMİZ
NEVRUZ
4+4+4
ÇARPIK KENTLEŞME
28 ŞUBAT
EKONOMİNİN MOTOR GÜCÜ
MİT VE YARGI
YENİ ANAYASA BAŞKA BİR BAHARA MI?
MERHABA !
AH FRANSA AH
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
54
0
5
3
17
25
2
Beşiktaş
51
0
5
3
16
24
3
Fenerbahçe
51
0
6
3
16
25
4
Trabzonspor
48
0
5
6
14
25
5
Alanyaspor
42
0
7
6
12
25
6
Hatayspor
42
0
7
6
12
25
7
Gaziantep FK
39
0
6
9
10
25
8
Fatih Karagümrük
37
0
8
7
10
25
9
Antalyaspor
33
0
6
12
7
25
10
Göztepe
32
0
9
8
8
25
11
Sivasspor
31
0
7
10
7
24
12
Konyaspor
30
0
10
6
8
24
13
Yeni Malatyaspor
30
0
9
9
7
25
14
Kasımpaşa
29
0
12
5
8
25
15
Çaykur Rizespor
27
0
10
9
6
25
16
Kayserispor
25
0
12
7
6
25
17
BB Erzurumspor
25
0
12
7
6
25
18
Başakşehir FK
24
0
13
6
6
25
19
Denizlispor
21
0
14
6
5
25
20
MKE Ankaragücü
20
0
14
5
5
24
21
Gençlerbirliği
20
0
14
5
5
24
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı