Yazı Detayı
10 Mayıs 2016 - Salı 12:03 Bu yazı 1815 kez okundu
 
SPORCUYA VERİLEN DEĞER…
Hasan Uğur Epirden
epirden@hotmail.com
 
 

MESLEKTE ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ.web

Ataşehir Rotary Kulübü iş ve sanat hayatının 3 başarılı ve örnek ismine verdiği “Meslekte Üstün Hizmet Ödülleri”nin birine hem de 2 büyük duayenle birlikte değer görülmem beni onurlandırmıştır…

Bu ödüle bundan sonra da layik olmaya çalışacağım…

Hasan Uğur Epirden

13103274_620435198108921_1134797467718302355_n merve taşkaya.web

Eskişehir’de oynanan genç bayan grup müsabakalarına katılan Bilecik Bozüyük Eğitim Spor Kulübü antrenör ve sporcuları, büyük duyarlılık, vefa göstererek Merve Taşkaya‘yı andılar….

Bizler de bir kez daha VOLEYBOL-E ailesi olarak kızımıza ve aynı kazada hayatlarını kaybeden diğer aile fertlerine Allah’tan, geride kalan aile fertlerine, kulübüne ve sevenlerine başsağlığı ve sabır, kazada ağır yaralanan ve tedavisi yoğun bakımda süren ağabeyine de acil şifalar diliyoruz…

ÇOK ÇARPICI BİR YORUM…

Ana yazıma girmeden çok çarpıcı bir yorumu gene noktasına, virgülüne dokunmadan aynen yayınlıyorum…

Hasan Hocam, değerli yorumcularınız Akif Üstündağ’dan söz etmişken ben de birşeyler eklemek istedim. Sizin tabirinizle “Üstün Başkan” hakkında…

Kendisi sporun bütün branşlarının uzmanı olmasına rağmen, bastığı yerde ot bitmemiştir. Görev aldığı kurumların tamamı kapanmış, perişan olmuştur. Petrol Ofisi Spor Kulübünden başlayan yolculuğu, tek yetkili durumunda batırdığı pekçok kulüple devam etmiştir. Bunların en bilinenleri Emlakbank, PTT ve son on yıldır da Telekom’dur.

Ayırdığı kocaman bütçelere rağmen Telekom maalesef önemli bir başarı elde edemeden önce erkek voleybol, bayan voleybol, futbol şimdi de basketboldan çekilmek üzeredir. Bu branşlarda hep hüsran yaşanmıştır.

Bu sezon basketbol takımı da kaçınılmaz sonla yüzleşmiş; ligde kalan pekçok rakiplerinin kat be kat yüksek bütçesine rağmen küme düşmüştür.

Görev aldığı federasyonlar da hep karışıklık ve başarısızlık yaşamıştır. Örnek: M. Ali Aydınlar Futbol Federasyonu; görev süresini tamamlayamadan istifa etmiştir. Diğer örnek Mutlugiller federasyonu… Çünkü Üstün Başkan her zaman sorumsuz fakat yetkili olmak ister; sorumluluk üstlenmez ama tam yetkili olmak ister. Bunu da elde eder.

Bunun tek istisnası Erol Ünal Karabıyık federasyonu olmuş; o da, yazınızda belirttiğiniz şekilde, en başarılı döneminde şer güçlerin işbirliği ile sona ermiştir.

Bakalım şimdi kimlerle, kime karşı, nasıl bir ittifaka tanık olacağız?…

Genel kurula delege gönderen kulüplere, delege olacak sporcu, hakem ve antrenörlere de bir kaç sözüm var:

Epirden Hoca onca haksızlık, usulsüzlük, adaletsizlik ve kanunsuzluğu yazıp, bunlarla tek başına boğuşuyor; siz ne yapıyorsunuz? Neden korkuyor, susuyorsunuz?

Bunların çarçur ettiği voleybol sizin, hepimizin değil mi, ortak değerlerimiz tüketilirken hiç mi üzülmüyorsunuz? Bunlarla suç ortağı olmayı nasıl içinize sindiriyorsunuz?…

‘Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.’ Hz. Muhammed”

ABD VE SPORCUSUNA VERDİĞİ DEĞER…

İntelligence ,powerful ,hard-working and dedicated…special group of women…” (Zeki, güçlü, çok çalışkan ve adanmış özel bir kadın grubu…)

Amerika Birleşik Devletleri Bayan Voleybol Milli Takım koçu Karch Kiraly‘ın oyuncuları için verdiği değere, kullandıgı sıfatlara bakar mısınız ?… Şimdi bir anlık düşünelim,, bizim Ferhat Aktaşın Milli takıma seçip aldıgı oyuncularla ilgili bu kelimeleri kullanabileceği Eda ve Naz dışında kaç oyuncu var ?…

Destinee Hooker‘ın Milli takıma çağrılması için bitirdigi okul ve NCAA de oynadıgı takım direktörleri Amerika milli takım antrenörüne ve patronu olan Doug Beal‘e baskı yapıyorlar ve sonunda bir anlaşma yapılıyor, Milli takımın oyuncuya ne verecegi ve oyuncunun milli takıma nasıl hizmet edip kampta davranacağı arkadaşlarınla olan ilişkilerine varana kadar yazıya dökülüyor….Bir oyuncuyu kazanmak için yapılanlar, kızın oynadığı okul takımının mezun bile olsa oyuncusuna sahip çıkması Milli takım antrenörlerinin ve yöneticilerinin yaklaşımı tam bir örnek olay”

Bu adamların neden dünya birincisi olduğu ve bu seviyeye nasıl geldiğini bizim voleybol ulemaları hala kabul etmemeye dursun, Amerika’ya gitmek isteyen gençlerimizi de kandırmaya, önlerini kesmeye devam ede dursunlar, Mutlu Başkan da pişkince “Türk Voleybol Ekolü”nden bahsetsin ?…

http://www.worldofvolley.com/News/Latest_news/USA/68886/usa-w-hooker-returns-to-nt-but-under-special-conditions.html

ÇOK DUYGUSAL BİR GÖRÜNTÜ…

Aşağıdaki linkten paylştığım videoyu seyrettiğinizde eminim sizler de benim gibi tarifi zor duygularla kuşatılacaksınız…

https://www.facebook.com/NCAAvolleyball/videos/vb.131119942565/10154259768747566/?type=2&theater

Plaj voleybolu maçı…

24 numaralı USC oyuncusu Alexa’nın annesinin gözleri görmüyor ve tribünde kızını izliyor ama maçı babası yanında kulağına anlatıyor… Federasyon bu anlatımı videoya çekmiş…

Voleybol sevgisi, spora verdiği önem, ailelerin çocuklarına verdikleri destek ve bunun federasyon tarafından takdiri…

Bizlerin özlem duyup da göremedikleri, izleyin…

GELELİM BİZE…

Bir sporcu babası…

Artık sabrı son raddeye gelmiş…

Burnundan soluyor…

Bu karşılaştığım ilk tablo değil, ne yazık ki son olacağa da benzemiyor…

Benzer mesajları arşivimde saklıyorum…

Bir gün, zamanı gelince hepsini yayınlamak üzere…

Lafı fazla uzatmayayım, paylaştığı yorumu noktası, virgülüne dokunmadan ben de sizlere sunayım…

Bu da “Türk Voleybol Ekolü”

Sayın Epirden. Bu yazıyı 25 Nisan tarihinde bloğumda yayınlamıstım. Burada izninizle paylaşmak istedim. Tam 10 yıldır voleybol camiasının içindeyim. İçindeyim derken Bursa ve Ankara kısmında içindeyim. İstanbul’a ara sıra gidip gelirim bazı maçlar için. Oyuncularla, teknik ekiplerle ve Ankara-Bursa turnuvaları sayesinde basınla ilişkilerim iyidir. Federasyon çalışanlarının Ankara kısmını çok iyi tanırım. İstanbuldakiler ile ilişkim ise Ankara-Bursa turnuvalar, organizasyonlar sayesinde var. Sık görüştüğüm dostlarım mevcut. 1 kez İstanbul’da 1 kez Eskisehir ve Antalya’da Epirden plaj turuna gitmişliğim vardır, federasyonun Ankara Plaj turnuvalarına ve İzmir’de bir tur ayağına gittim. Çok şükür insanlarla iyi ilişkiler geliştirdim. Ben hep voleybol üzerine konuşmak, bilgi alışverişi yapmak çabasıyla geçirdim zamanımın çokca kısımını ama insanlar ile biraz yakınlaştınmıydı hemen iş hayatlarından, olan bitenden bahsetmeye başlarlar. Bu şekilde doğru olup olmadığını bilmediğim bir çok bilgi aktarıldı. Sonrasında ben merakla sora sora, yaşaya yaşaya bazılarının gerçek olduklarına şahit oldum. Küçük bir camia ama çok çalkantılı. Yönetim, idareciler, teknik ekipler, kulüpler, sporcular, basın, medya tam bir cadı kazanı. Bazı sporcular ile çok iyi arkadaşım, bazı antrenörler ile salonlarda salon dışında vakit geçirip lafladığımız oluyor. Salondan kulübe, federasyondan özel hayata istemeseniz bile çok bilgi sahibi oluyorsunuz. Ve bir süre sonra voleyboldan değilse de voleybol camiasından soğur hale geliyorsunuz. Oyunculara sulanan idareciler, yöneticiler, taraftarlar, menajerler, hatta gazeteciler dolu ortada. Maddi çıkar için herşeyi yapan gazeteciler, sporcu ahlakına yakışmayan sporcular, bakkalı yönetemeyecek kulüp federasyon yöneticileri, ahlaki yozlasmışlık konusunda tam sopalık antrenörler, taraftarlar ve hatta gazeteci müsveddeleri. Çocuğumu voleybola yönlendirmekten vazgeçecek hale getiren olaylar. Bilmeyen yok, duymayan yok, ses eden az. En acısı bence sporcu kızlara asılan, onların transferine aracılık eden, ilişki iyi gitmezse ya da kız beklentilerini karşılamazsa onların önünü kesmek için kulis yapan bazı yönetici, bazı teknik sorumlular, menajerler ve hatta bazı gazeteciler. Tüm sporcular üç aşağı beş yukarı biliyor bu isimleri. Federasyon ve kulüplerde biliyor bu kişileri. Allahtan biliyorlar. Sesini çıkaran yok bunları temizlemeye çalışan hiç yok. Bunları neden yazdım? İçime oturan bazı olaylar var. Sporcular, aileleri, yöneticiler ve voleybolun içinde çalışanlar anlattı. Yakında hepsini bloğumda ve onaylayan sitelerde yorum kısımlarında yazacağım.”

KARAYOLLARI SPOR KULÜBÜ’NDEN EDEBE VE SAYGIYA ÇAĞRI…

Ve sonunda bir kanayan yaraya Karayolları Spor Kulübü tampon (!) yaptı…

İpin ucunun kaçtığı, sporun erdemine ve değerlerine balta vuran, sadece menfaat odaklı meydancılara (!) yönelik kapkaç girişimleri (!) hakkında sanırım birçok kulüpten de benzer protestolar ve kınamalar gelecek ?…

İşte voleybol kamuoyuna tarihi paylaşım;

Voleybolumuzun aile bileşenleri içinde yer alan aktörlerin tutum ve davranışları çocuklarımızın gelişimine etkileri fazlalaşmaya başladı.

Özellikle Voleybol 1. Ligdeki kulüplerimizde görev alan hocalarımız ve çok büyük etki yaratmaya çalışan menajerlerin Altyapıdaki çocuklarımızın geleceğine yönelik pembe tablolar çizmesi henüz daha 18 yaşını doldurmayan altyapıdaki çocuklarımızın ailelerine yaptıkları girişimler artık rahatsız edici boyuta gelmiştir.

Bu çocuklarımızı yetiştiren kulüplerimizi ve onları yetiştiren hocalarımızı hiçe saymaya çalışan menajerlerimizi ve bu konuda başka arayışlar içinde olan hocalarımızı ve yöneticilerimizi etik ve ahlak kuralları dahilinde sağduyulu olmaya çağırıyoruz.

Altyapıdaki çocuklarımızın kafalarını karıştırmaları ve ailelerine pembe vaatlerde bulunarak etkilemeye çalışanlar bilmelidirler ki bu etik ve ahlaki olmayan davranışları, bu çocuklarımızı yetiştiren kulüpteki hocalarımıza ve kulüp yöneticilerine saygısızlık anlamına gelmektedir.

Unutulmamalıdır ki bu çocukları yetiştirenlerde voleybola hizmet veren antrenörlerdir.

Bu tür davranışlar menajerlik mesleğini ticari ahlaka uygun ve güven esasına göre yapan arkadaşlarımıza kötülük anlamına gelmektedir.

Bu kızlarımızı yetiştiren kulüplerimiz hiç şüphe yoktur ki geleceklerini de düşünerek kariyer planlamalarımı da yapmaktadırlar.

Görüşecekleri adres çocuklarımız ve ailesi değil, onları yetiştiren kulüp yöneticileri olmalıdır.

Bu konuda hassasiyet gösterilmesi konusunda bilgilendirme yapılması gereği duyulmuştur.

Karayolları Spor Kulubü”

Hani derler ya; “Millet gider Mersin’e, bizler gideriz tersine…”

Sahipsiz voleybolumuzun beceriksiz, basiretsiz yöneticileri sizler bu satırları okurken koltuklarını bir 4 yıl daha nasıl koruyacaklarının sinsi hesaplarını yapa dursunlar, yaşanan başıboşluklara ve laçkalıklara kahrolarak, biz duyarlı voleybol sevdalı emekçileri nostaljik anılarımızla pansuman yapıyoruz…

Tüm bu anlatılanları defalarca değişik kaynaklardan duydum… Voleybolumuzda büyük revizyon ve temizlik kaçınılmaz… Zamanı gelince bu konuda belgeli, şahitli bir dosya açmayı düşünüyorum… Sayfalarımız voleybolumuzu düşünen duyarlı tüm dostlara açıktır… Gelin yazın, yayınlayalım… Bu sadece sizin için değil, içinde voleybol ateşi yanan duyarlı tüm dostlar için geçerli…

Sağlıcakla kalın…

GENÇ MİLLİ TAKIMLARIMIZA BİR BAKIŞ.web

Okuyamamış olanlar tıklasınlar…

BİR FOTOĞRAFIN DÜŞÜNDÜRDÜĞÜ.web

Okuyamamış olanlar tıklasınlar…

ANTALYA'DAKI EPIRDEN 2012 BAYANLAR PLAJ VOLEYBOLU

Okuyamamış olanlar tıklasınlar…

BAŞKA TÜRKİYE YOK.web

Okuyamamış olanlar tıklasınlar…

 
 
 
Etiketler: yazi
Yorumlar
Diğer Yazılar
YALAKALIK… / Hasan Uğur Epirden
BÜYÜTEÇ… / Hasan Uğur Epirden
GÜLNUR GÖRGÜN BU KEZ DAKTİLO GAZETESİ İLE BENİ ONURLANDIRDI…
KÖY ENSTİTÜLERİ KAPATILMAMALIYDI !…
SPORUN GENETİĞİ İLE OYNANDI...
2016 HÜSRAN YILIYDI…
HAYALLERDEN GERÇEKLERE KOŞAR ADIM…
OLDU DA BİTTİ MAŞALLAH…
4 YIL…
ŞAİRLER ERKEN ÖLÜYOR…
MUZ CUMHURİYETİ’NDE DAVRANIŞ BİLİMLERİ ÜZERİNE DENEY…
MUTLU BAŞKAN TEKRAR ADAYMIŞ ?…
VOLEYBOL FEDERASYONU HAKKINDA İLAVE GÖRÜŞLERİM…
GARİP BİR BALKAN KUPASI HİKAYESİ…
GENE TVF FALSOSU… Hasan Uğur Epirden
BİR YARGI İTİRAFI VE GERÇEKLER…
YALANDAN, DOLANDAN, KANDIRMAKTAN KİM ÖLMÜŞ ?
HIRVATİSTAN MAÇININ DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...
SÖZÜN BİTTİĞİ YER…
ONURLU YASAL MÜCADELEM SÜRECEK !...
ISSIZ FEDERASYON… Hasan Uğur Epirden
KILAVUZUNUZ KARGA OLUNCA… / HASAN UĞUR EPİRDEN
BİR KERE DE MERTÇE CEVAP VERİN !…
OLİMPİZM RUHUNA KURŞUN SIKMAK…
GÖKYÜZÜNDE ZAYIF HALKA;PEGASUS HAVA YOLLARI...
GECELERİN ARDINDAN! GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE’M…
TÜRK YOBAZLIĞININ ŞANLI TARİHİ, MADIMAK…
İZMİR’DEKİ GECE KAÇAMAĞI ÜZERİNE…
BİR YORUM ÜZERİNE İLAVE AÇIKLAMAM… ŞU RAHATSIZLIK MESELESİ…
AFFEDİLİR GİBİ DEĞİL TVF !…
ÖZKAN MUTLUGİL VE YÖNETİMİ İSTİFA ETTİ !…
VAKIFBANK KİM VURDUYA GİTTİ…
AHLAK
İLLA Kİ SÖVMEK Mİ GEREK ?…
DEVLET ARANIYOR !…
VATANSEVERLİK VE POLİTİKA…
EPİRDEN’E YAKIŞIKSIZ KUMPAS
İNSAN OLMAK
AÇIKLAMA VE TEŞEKKÜR...
BAYRAĞIMIZA SAYGISIZLIK...AKLANDILAR MI YANİ ŞİMDİ?...TEPKİLER SÜRÜYOR...
TVF NEREYE KOŞUYOR?... HEDEF OKUNU ISKALAYINCA...
VERİN BANA GENÇLİĞİMİ, GERİ VERİN !...
DERSİMİZ : KIRLANGIÇ
“FORMAT” MI ATMALI, “DELETE” Mİ ETMELİ ?...
ZORUNLU AÇIKLAMA! HAZIMSIZLIK VE RAHATSIZLIK YARATAN (!) YAZIM
BAŞIMIZ SAĞ OLSUN! VOLEYBOLCUMUZ YÜCEL ASLAN'I KAYBETTİK!
AYNALAR BAZEN YANILTIR! GRAND PRİX 2014 ARDINDAN...
EPİRDEN 2014'ÜN ARDINDAN...
VAZOMDA ÜÇ KARANFİL...
OLMADI BAŞKAN ?...
BURSA HATTI - ANKARA NOTLARIM...
BENİM KADINIM... AŞKINIZI ERTELEMEYIN !...
DOPİNG Mİ YOKSA ?... AKLANMA ZAMANI...
KALİMERHABA... LÜTFETTİLER... ANLAYANA!
BAŞARISIZ OLMA BAŞARISI… T ve F
ŞİİRLERİM ZENGİNLİĞİM…
BURSA ÖZEL...
ISRAR + İNAT = BAŞARISIZLIK… VOLEYBOLUMUZDA!
DÜŞÜNDÜRÜCÜ KONULAR...
MUHTEŞEM VAKIFBANK!...
KADIN TANIMLAMASINA BÜYÜK TEPKİ!...
ANKARA NOTLARI...
TANGOLU YILLARIM… / KİLİMANJARO
ÇİRKİN TRİBÜN MANKENLERİ…
ÖNCÜ MAAŞ DEPREMLERİ…
YANLIŞLARLA DOĞRUYU BULMAK...
GEÇMİŞİ YAŞAMAK !...
BAYANLARDA SEZONUN 2. BÜYÜK SÜRPRİZİ…
SPOR POLİTİKASI ÇARPIKLIĞI...
PLAJDA KASIRGA…
ÖZDEMİR ASAF ANISINA…
DEFNE KIZ EFSANESİ
MEĞERSE YAŞAM BİR SAHNEYMİŞ ?…
BEYİN KIVRIMLARINDA YEŞİLÇAM…
BERKANT ANISINA…
DERSİMİZ PLAJ VOLEYBOLU
Dormen Tiyatrosu...
GERÇEK FAKİRLİK
"NASIL SEKS YAPMALIYIZ ?..."
HAYATIN İÇİNDEN GÜNDEME DAİR YAZILAR
GÜNDEM YAZILARI
SON ŞİİRİM... (İTHAF ETTİĞİM YER BELLİ...)
ELVİS HALA PARA BASIYOR
BİR VARMIŞ, BİR YOKMUŞ...
BUNLAR TURKIYE'DE OLUR
FİNANSBANK ÇILDIRTIYOR…
Ulusal Gazeteler
Bizim Gazete
Yazarlar
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Galatasaray
54
0
5
3
17
25
2
Beşiktaş
51
0
5
3
16
24
3
Fenerbahçe
51
0
6
3
16
25
4
Trabzonspor
48
0
5
6
14
25
5
Alanyaspor
42
0
7
6
12
25
6
Hatayspor
42
0
7
6
12
25
7
Gaziantep FK
39
0
6
9
10
25
8
Fatih Karagümrük
37
0
8
7
10
25
9
Antalyaspor
33
0
6
12
7
25
10
Göztepe
32
0
9
8
8
25
11
Sivasspor
31
0
7
10
7
24
12
Konyaspor
30
0
10
6
8
24
13
Yeni Malatyaspor
30
0
9
9
7
25
14
Kasımpaşa
29
0
12
5
8
25
15
Çaykur Rizespor
27
0
10
9
6
25
16
Kayserispor
25
0
12
7
6
25
17
BB Erzurumspor
25
0
12
7
6
25
18
Başakşehir FK
24
0
13
6
6
25
19
Denizlispor
21
0
14
6
5
25
20
MKE Ankaragücü
20
0
14
5
5
24
21
Gençlerbirliği
20
0
14
5
5
24
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı